• W ostatnim tygodniu wychowankowie internatu zostali aktywnie wprowadzani w nastrój oczekiwania zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Przy współpracy obu grup w atmosferze ciepła i wsparcia czerpali radość ze wspólnej zabawy oraz kształtowali postawę szacunku do tradycji.(MM)
      • W dniach 22-23.03.2024r. uczestniczymy w V Leskim Jarmarku Wielkanocnym. Zapraszamy do naszego stoiska(adm)
      • 20 marca nasi uczniowie gościli w Liceum Ogólnokształcącym w Lesku w ramach Dnia Osób z Zespołem Downa. Wspólnie uczestniczyliśmy w integracyjnych zabawach wokalano- tanecznych oraz oglądaliśmy solowy występ naszej uczennicy Oliwii Bąbel. Uczniowie kl.II LO zaprosili nas na eksperymenty chemiczne . Każdy mógł wykonać proste doświadczenia z ogólnie dostępnych produktów spożywczych i chemii gospodarczej .
      • 21 marca to Światowy Dzień Zespołu Downa i naweiązuje do dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów u osób z zespołem Downa.

        Święto obchodzone jest od 2005 roku, a jego pomysłodawcą był Stylianos E. Antonarakis – genetyk z uniwersytetu w Genewie. Na całym świecie odbywają się imprezy, których celem jest zwiększanie świadomości ludzi, propagowanie praw osób z zespołem Downa.
      • Aktualności

            • Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa (ECSM)

              Rozpoczynamy cykl zamieszczania treści o bezpiecznym Internecie.

              Żyjemy w świecie, w którym każdego dnia dostajemy mnóstwo informacji. Czy każda z nich jest prawdziwa? Czy my dorośli i nasi podopieczni potrafimy oddzielić prawdę od fałszu?

              Zapraszamy do odwiedzenia strony OSE- w artykule "Jak nie wpaść w pułapkę fake newsów?" mamy syntetyczną i konkretną odpowiedź.(adm)

          • #Szkoła pamięta
            • #Szkoła pamięta

              Nasza Szkoła po raz kolejny bierze udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła pamięta". Celem działań jest upamiętnienie ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych oraz dzielenie się w mediach społecznościowych informacjami o zrealizowanych przedsięwzięciach z oznaczeniem #SzkołaPamięta.

            • a tym czasem w klasie VIII....

              Klasa VIII bardzo lubi jesień, nie tyko za sprawą pasji do zbierania kasztanów, żołędzi i robienia przetworów. Uczniowie chętnie prowadzą obserwacje zmieniającej się pogody i przyrody.Jesień to przede wszystkim urodziny. Sto lat rozbrzmiewa 5 razy we wrześniu i 1 raz w listopadzie. Tylko 2 osoby z urodzinami czekają do wiosny. Do wspólnego świętowania dołączają dorośli- jesienni jubilaci.Tak powstała kolejna pasja – gromadzenie dat urodzin. Uczniów interesuje głównie wrzesień, w którym od wielu lat klasa organizuje swoje urodziny. Kalendarz wciąż zapełnia się nowymi wpisami. We wrześniu obchodzą urodziny tylko wyjątkowe osoby, wśród nich przyjaciele urodzonych na wiosnę.(MZ)

            • Dzień Papieski

              Obchodząc XXII Dzień Papieski uczniowie naszej Szkoły uczcili Świętego Jana Pawła II podczas akademii. Dzień ten stał się inspiracją do przypomnienia kim był, jak żył, czyli Ewangelią od najmłodszych lat. Święty Jan Paweł II jest dla nas wzorem miłości Boga i bliźniego.(EM)

          • Wycieczka śladami historii…
            • Wycieczka śladami historii…

              „Miasto Lesko wielu kultur” – pod tym hasłem grupa internatowa była na pieszej wycieczce śladami społeczności żydowskiej w naszej miejscowości. Na trasie był Kirkut – gdzie pod gęstymi koronami drzew kryje się jeden z najstarszych cmentarzy żydowskich w Polsce oraz Synagoga – żydowski dom modlitw. Dziękujemy Paniom, które zaprosiły nas na zwiedzenie wystawy w galerii. Na zakończenie wycieczki nasi wychowankowie na drogę dostali przepiękne aniołki na kamykach.(AG)

          • Wycieczka do ośrodka PKL w Solinie
            • Wycieczka do ośrodka PKL w Solinie

              Przejazd kolejką gondolową, podziwianie widoków z wiezy widokowej oraz poszukiwanie Biesów i Czadów w Parku Tajemniczej Soliny- te niezwykłe atrakcje czekały na naszch uczniów podczas pierwszej szkolnej wycieczki. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji.(adm)

          • Wrześniowe Laboratoria Przyszłości w SOSW w Lesku
            • Wrześniowe Laboratoria Przyszłości w SOSW w Lesku

              #LaboratoriaPrzyszłosci #LaboratoriaPrzyszłości

              Nasz Ośrodek realizuje program Laboratoria Przyszłości od zeszłego roku szkolnego, od momentu zakupienia pierwszych elementów wyposażenia. Koordynatorem projektu została Ewa Nosek. Na początku były to zajęcia wykorzystujące Technologie Informacyjne i Komunikacyjne(TIK) z wykorzystaniem Gogli VR. Sprzęt AGD służył do przygotowywania potraw na lekcjach przedmiotu Przysposobienia do pracy w module-gospodarstwo domowe. Pierwsze wydruki w technologii 3D w postaci dinozaurów- zawieszek trafiły do każdego ucznia na zakończenie roku szkolnego 2021/2022.

          • ORGANIZACJA ROKU SZKOLNEGO 2022/2023
            • ORGANIZACJA ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

              1. Rozpoczęcie zajęć dydaktyczno-wychowawczych 01.09.2022 r. (czwartek)

              2. Dzień Edukacji Narodowej dzień wolny od zajęć dydaktycznych 14.10.2022 r. (piątek)

              3. Dzień wolny od zajęć dydaktycznych 31.10.2022 r. (poniedziałek)

              4. Wszystkich Świętych 01.11.2022 r. (wtorek)

              5. Narodowe Święto Niepodległości 11.11.2022 r. (piątek)

            • Miesiąc AAC

              Międzynarodowe Stowarzyszenie Komunikacji Wspomagającej i Alternatywnej ISAAK ogłosiło hasło tegorocznego miesiąca AAC- "Show Your Voice".

              AAC (Augmentative and Alternative Communication)- wszelkie sposoby umożliwiające porozumiewanie się osobom niemówiącym lub posługującym się mową w ograniczonym stopniu. Do przekazywania informacji, prowadzenia dialogów i innych rodzajów wypowiedzi wykorzystywane są znaki graficzne (piktogramy, obrazki, symbole), znaki manualne (gesty) lub znaki przestrzenno-dotykowe (np. przedmioty).(adm)

          • 29 września - Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania!
            • 29 września - Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania!

              Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ogłoszony przez Polską Izbę Książki po raz pierwszy we wrześniu 2001 roku, cztery miesiące po inauguracji fundacyjnej kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” , gdy temat głośnego czytania został dostrzeżony i nagłośniony w naszym kraju. Głośne czytanie ma działanie terapeutyczne i relaksujące. W naszym Ośrodku również zainaugurowaliśmy tego dnia codzienne głośne czytanie dzieciom m.in. w internacie. Sygnałem stała się lokomotywa, na podstawie wiersza J.Tuwima przedstawiona zarówno w formie dźwiękowej, jak i wierszowanej. Dzieci usłyszałym wiersze Juliana Tuwima, bajkę „Szewczyk Dratewka” Janiny Porazińskiej, bo data 29 września odnosi się do Jej urodzin. Sięgnęliśmy również do światowych bestsellerów, kreatywnych książek do aktywnego czytania Herve Tulleta. Wychowankom czytała pani Agnieszka.(AG)

            • Wakacyjny Quiz

              W piątek, 23 września w naszym Ośrodku odbył się Quiz Wakacyjny pt. Wspomnienia z wakacji. Dzięki organizatorkom, paniom Basi, Paulinie i Asi, a także pomocy Joli, opiekunki uczniów z klasy 0, na naszych uczniów czekały liczne atrakcje, m.in. koło fortuny, układanie puzzli z pociętych obrazków, dopasowywanie smakołyków wylosowanych w magicznym pudełku do obrazków, wyszukiwanie skarbów z wakacji w pudełku z ryżem, labirynty obrazkowe i krzyżówki oraz nauka segregacji śmieci. Aby wziąć udział w quizie, cała klasa wykonywała wylosowane wcześniej polecenie. Mali i duzi uczniowie bawili się wyśmienicie. Nagrodą za wspólną zabawę była przepyszna szarlotka. Wychowawcy klas aktywnie włączali się w poszczególne zadania quizu. Zobaczcie sami, jak nasi uczniowie wspaniale rozwiązywali zadania quizu.(JS-M)

      • Biuletyn informacji publicznej
      • Galeria zdjęć

          brak danych
      • Liczba wizyt

        liczba odwiedzin: 485283