• W ostatnim tygodniu wychowankowie internatu zostali aktywnie wprowadzani w nastrój oczekiwania zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Przy współpracy obu grup w atmosferze ciepła i wsparcia czerpali radość ze wspólnej zabawy oraz kształtowali postawę szacunku do tradycji.(MM)
      • W dniach 22-23.03.2024r. uczestniczymy w V Leskim Jarmarku Wielkanocnym. Zapraszamy do naszego stoiska(adm)
      • 20 marca nasi uczniowie gościli w Liceum Ogólnokształcącym w Lesku w ramach Dnia Osób z Zespołem Downa. Wspólnie uczestniczyliśmy w integracyjnych zabawach wokalano- tanecznych oraz oglądaliśmy solowy występ naszej uczennicy Oliwii Bąbel. Uczniowie kl.II LO zaprosili nas na eksperymenty chemiczne . Każdy mógł wykonać proste doświadczenia z ogólnie dostępnych produktów spożywczych i chemii gospodarczej .
      • 21 marca to Światowy Dzień Zespołu Downa i naweiązuje do dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów u osób z zespołem Downa.

Święto obchodzone jest od 2005 roku, a jego pomysłodawcą był Stylianos E. Antonarakis – genetyk z uniwersytetu w Genewie. Na całym świecie odbywają się imprezy, których celem jest zwiększanie świadomości ludzi, propagowanie praw osób z zespołem Downa.