• W ostatnim tygodniu wychowankowie internatu zostali aktywnie wprowadzani w nastrój oczekiwania zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Przy współpracy obu grup w atmosferze ciepła i wsparcia czerpali radość ze wspólnej zabawy oraz kształtowali postawę szacunku do tradycji.(MM)
      • W dniach 22-23.03.2024r. uczestniczymy w V Leskim Jarmarku Wielkanocnym. Zapraszamy do naszego stoiska(adm)
      • 20 marca nasi uczniowie gościli w Liceum Ogólnokształcącym w Lesku w ramach Dnia Osób z Zespołem Downa. Wspólnie uczestniczyliśmy w integracyjnych zabawach wokalano- tanecznych oraz oglądaliśmy solowy występ naszej uczennicy Oliwii Bąbel. Uczniowie kl.II LO zaprosili nas na eksperymenty chemiczne . Każdy mógł wykonać proste doświadczenia z ogólnie dostępnych produktów spożywczych i chemii gospodarczej .
      • 21 marca to Światowy Dzień Zespołu Downa i naweiązuje do dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów u osób z zespołem Downa.

Święto obchodzone jest od 2005 roku, a jego pomysłodawcą był Stylianos E. Antonarakis – genetyk z uniwersytetu w Genewie. Na całym świecie odbywają się imprezy, których celem jest zwiększanie świadomości ludzi, propagowanie praw osób z zespołem Downa.

• Dzień Kolorowej Skarpetki

21 marca to Światowy Dzień Zespołu Downa i nawiązuje do dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów u osób z zespołem Downa.

• "Sam robię sos do jajka"

15 marca nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach kulinarnych przygotowanych przez III klasę SPdP. Jak przygotować jajko i jak przyrządzić sos - to już dla nich nie tajemnica.(adm)

• Warsztaty z Panem Ugo

12 marca w Ośrodku zorganizowane zostały warsztay pieczenia pizzy. O historii tego niezwykłego "placka" opowiadał Pan Ugo- pochodzący z ojczyzny pizzy, czyli z Włoch, pokazując poszczególne etapy przygotowania ciasta, a co potem się działo - to w naszej relacji!

Panu Ugo i jego żonie Małgorzacie -serdecznie dziękujemy za wspaniałą atmosferę i pokaz pieczenia pizzy! (adm)

• Podziękowanie

Serdecznie dziękujemy Panu Robertowi Bielcowi- Prezesowi "Solina-Resort" w Polańczyku za podarowanie pomocy dydaktycznych dla uczniów naszego Ośrodka.(adm)

• Dzień Pizzy

Wszyscy miłośnicy włoskich przysmaków w lutym celebrują Międzynarodowy Dzień Pizzy. W ten dzień dzieci doskonaliły swoje umiejętności kulinarne, zasmakowały aromaty włoskiej kuchni, poznały tajniki przepisu oraz przygotowały pyszną pizzę.
              Buon Appetito!(MM)

• 6 luty- Dzień Bezpiecznego Internetu

Nasze uczennice- Julka i Julita szkoliły swoich kolegów z klas starszych z zakresu zachowania bezpieczeństwa. Jakie dane i jakie zdjęcia można zamieszczać w Internecie - to tylko część wskazówek z przygotowanej prezentacji. Prezentację przygotowały samodzielnie pod kierunkiem p.Ewy Nosek(adm)

• Kulig 2024

W dniu 24 stycznia 2024 r w pięknych zimowych okolicznościach przyrody odbył się szkolny kulig. Został zorganizowany we współpracy z Nadleśnictwem Baligród. Udział wzięli przedszkolaki i uczniowie wraz z opiekunami naszego Ośrodka. Pomimo trudnych warunków pogodowych, mogliśmy podziwiać piękno otoczenia przyrodniczego doliny Rabskiego potoku na terenie Nadleśnictwa Baligród, Leśnictwo Czarne.

Bezpośredni kontakt z przyrodą ,końmi ciągnącymi sanie w kuligu dostarczył naszym podopiecznym niezapomnianych wrażeń i emocji. Po kuligu wszyscy ogrzewaliśmy się przy ognisku i pieczonych kiełbaskach oraz pysznej gorącej herbacie z sokiem malinowym.

Dziękujemy Pani Marii Stelmach wraz z kolegami z Nadleśnictwa Baligród za pomoc w organizacji tej zimowej przygody .(MK)

• Bal na Wyspach Bergamutach

W ramach Ogólnopolskiego Projektu "Uczęsię i bawię zorganizowany został bal karnawałowy pod tytułem "Bal na Wyspach Bergamutach". Co się działo na tym balu?- relacje poniżej.(adm

• Urodziny

18 urodziny to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdego z nas, a jak było na urodzinach Artura? Zobaczcie sami.(Adm)

• Zimowy konkurs fotograficzny

Przedstawiamy zimę okiem fotografów z naszego Ośrodka.

Przygotowując się do zabaw na świeżym powietrzu zrealizowaliśmy zadanie w ramach III Edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Uczymy się i bawimy", pt. “Zimowe zabawy”. Przed wyjściem na spacery, aktywności uczniowie przypomnieli sobie, jak dostosować odpowiednie ubranie do warunków atmosferycznych.(Adm)

• „ Gwiazdkowa Zbiórka z Pocztą Polską 2023 ”

W połowie stycznia uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Lesku otrzymali upominki , które zostały zebrane w zorganizowanej w placówkach pocztowych akcji charytatywnej „ Gwiazdkowa Zbiórka z Pocztą Polską 2023 ” .Wspaniałe prezenty wręczył Naczelnik Poczty Polskiej w Ustrzykach Dolnych Pan Jarosław Wojtas. Do zbiórki przyłączyły się placówki pocztowe z Regionu Sieci w Rzeszowie. To już druga taka akcja, której beneficjentami są nasi uczniowie.
              Otrzymane pomoce dydaktyczne w postaci puzzli, gier planszowych , artykułów biurowych, zabawek itp. , stanowią nieocenioną pomoc w codziennej pracy dydaktyczno- wychowawczej. Otrzymane prezenty zostały przyjęte z entuzjazmem , dostarczając wiele radości naszym wychowankom.
              Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za ogromne zaangażowanie , życzliwość i wsparcie , które otrzymali nasi uczniowie.