• Gry terenowe

• 21 czerwca nie był zwykłym dniem w naszej szkole- wszyscy wyruszyli do wykonywania zadań w ramach gier terenowych. Wyposażeni w koperty z pierwszym zadaniem uczniowie poszukiwali punktu startowego, w którym czekała p. Asia. Po odnalezieniu właściwego miejsca na umieszczenie cyferki i przypięcie do paska zdaniowego obrazka, oznaczającego rodzaj czynności do wykonania, jedni - układali puzzle, inni- rozwiązywali krzyżówki. Po ukończeniu zadań, klasy wyruszały do następnego punktu, w którym oczekiwał p. Mariusz z ćwiczeniami ruchowymi(rzucanie woreczkiem, piłką, przechodzenie przez hula-hop, przeszkody). Trzecim punktem był teatrzyk interaktywny przygotowany przez p. Jolę i p. Majkę, które nie musiały długo zachęcać do wspólnych działań teatralnych. Dużym zainteresowaniem cieszyły sie Znikanki, Twarzowanki oraz książeczki sensoryczne. Ostanim punktem było malowanie na folii streczowej skojarzeń z latem i wakacjami. Słodki poczęstunek, przygotowany między innymi przez klasę przysposabiającą do pracy, oraz zabawy bańkami zakończyły spotkanie(adm)

• Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych Polska -Stalowa Wola

• W XV  Podkarpackim Mitingu brało udział 27 ekip z województwa podkarpackiego. Nasi zawodnicy startowali  w następujących kategoriach:

Damian Wątor: rzut piłeczką-  2 miejsce;        skok w dal - 3 miejsce

Szymon Biodrowicz: skok w dal - 1 miejsce;   rzut piłeczką -  3 miejsce

Julita Strzempka: rzut piłeczką -  3 miejsce;    bieg 1x 100m - 3 miejsce

Karolina Bańczak: skok w dal - 1 miejsce;      rzut piłeczką- 2 miejsce

Patryk Szpak: rzut piłeczką - 1 miejsce;          skok w dal   -   2 miejsce

• Sobota z Panem Poetą

• 4 czerwca, w sobotę Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną odwiedził Pan Poeta. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy VI.

Pan Poeta przyjechał z Warszawy z bohaterami swoich książek  m.in.  „Sową co bałagan ma w porządku”, „Wróblem co oćwierkał sąsiadów”, z wielkimi walizami różnych strojów dla  „Kaczki co przebrała miarkę”, ze zdrową żywnością  dla Kury i z piórami dla Pawia. Dla wszystkich dużych i małych wiele radości i mądrych rad. Naszym uczniom  najbardziej przypadł do gustu „Paw co ogon miał z przyjaźni” i w tej książce Pan Poeta wpisał dedykację dla całej klasy. Panią Majkę i mamę Filipa najbardziej rozśmieszyła „ Kura co była na diecie”.

• Konferencja Edukacyjna INNOWACJE W EDUKACJI

• W związku z realizowaniem  przez nasz Ośrodek  projektu Laboratoria Przyszłości dwie nauczycielki uczestniczyły w konferencji dotyczącej zastosowania nowych technoligii w edukacji. Prelekcje i warsztaty pokazały w syntetyczny sposób  możliwości wykorzystania , drukarek 3D, długopisów 3D, ekranów dotykowych i innych  narzędzi TIK Podczas Konferencji odbędą się m.in. warsztaty dla dyrektorów i nauczycieli oraz lekcje dla uczniów prowadzone przez nauczycieli wykorzystujących nowoczesne narzędzia TIK w swojej pracy.(adm)

• Wycieczka do Foresterium w Zagórzu

• 2 czerwca mieliśmy okazję zwiedzić Foresterium  i ruiny klasztoru Karmelitów Bosych Zagórzu. Pracownicy Centrum Kultury w przystępny sposób przybliżyli dzieciom niezwykłą historię tego miejsca. Urządzone w nowoczesne ekrany z ruchomymi obrazami, stanowiskami z goglami VR,w kórych mogliśmy wybrać się w  na wirtualny spacer po ruinach, zwiedzić podziemia klasztoru, poznać historię- stanowiło niezwykłą atrakcję nie tylko dla naszych uczniów. ale i dla nas samych.(adm)

• Medale

• W środę 1 czerwca na stadionie miejskim w Lesku odbyły się XVI Biegi im. Jana Pawła II. Nasz Ośrodek reprezentowali: Karolina, Szymon, Patryk, Damian i Rafał który po raz pierwszy brał udział w zawodach. Po zaciętej rywalizacji w swojej  kategorii na pierwszym miejscu uplasowała się Karolina przed Damianem i Patrykiem. Uczestnicy biegu za swój start zostali nagrodzeni medalami, nagrodami rzeczowymi i gromkimi brawami. Wszyscy Jesteście Zwycięzcami.(RN)

• Zbieram to w szkole

• Ośrodek dołączył do akcji "Zbieram to w szkole", której celem jest zbieranie surowców wtórnych i niepotrzebnych rzeczy jako "pomocy bez pieniędzy". Oprócz walorów ekologiczncznych, dzięki  zbiórce jest niesiona pomoc biedniejszym krajom w Afryce, azji, Ameryce Łacińskiej. Projekt jest programem partnerskim, dla każdej darowizny są przewidziane wymienialne na nagrody punkty.