• Kulig 2024

• W dniu 24 stycznia 2024 r w pięknych zimowych okolicznościach przyrody odbył się szkolny kulig. Został zorganizowany we współpracy z Nadleśnictwem Baligród. Udział wzięli przedszkolaki i uczniowie wraz z opiekunami naszego Ośrodka. Pomimo trudnych warunków pogodowych, mogliśmy podziwiać piękno otoczenia przyrodniczego doliny Rabskiego potoku na terenie Nadleśnictwa Baligród, Leśnictwo Czarne.

Bezpośredni kontakt z przyrodą ,końmi ciągnącymi sanie w kuligu dostarczył naszym podopiecznym niezapomnianych wrażeń i emocji. Po kuligu wszyscy ogrzewaliśmy się przy ognisku i pieczonych kiełbaskach oraz pysznej gorącej herbacie z sokiem malinowym.

Dziękujemy Pani Marii Stelmach wraz z kolegami z Nadleśnictwa Baligród za pomoc w organizacji tej zimowej przygody .(MK)

• Bal na Wyspach Bergamutach

• W ramach Ogólnopolskiego Projektu "Uczęsię i bawię zorganizowany został bal karnawałowy pod tytułem "Bal na Wyspach Bergamutach". Co się działo na tym balu?- relacje poniżej.(adm

• Urodziny

• 18 urodziny to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdego z nas, a jak było na urodzinach Artura? Zobaczcie sami.(Adm)

• Zimowy konkurs fotograficzny

• Przedstawiamy zimę okiem fotografów z naszego Ośrodka.

Przygotowując się do zabaw na świeżym powietrzu zrealizowaliśmy zadanie w ramach III Edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Uczymy się i bawimy", pt.  “Zimowe zabawy”. Przed wyjściem na spacery, aktywności uczniowie przypomnieli sobie, jak dostosować odpowiednie ubranie do warunków atmosferycznych.(Adm)

• "Jak dobrze znać człowieka,

któremu można dziękować za okazane serce."(Jan Paweł II)

Składamy serdeczne podzięknia dla właścicieli firmy POLTYNK z Hoczwi- Wioletty i Edmunda Adamiaków za zakup odzieży dla wychowanków SOSW w Lesku.(RN)

• Prezenty Fundacji PKO BP dla SOSW w Lesku

• Wielka radość zapanowała wśód uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Lesku , gdy na początku stycznia z rąk Dyrektor PKO BP w Lesku Pani Bożeny Jankowskiej, reprezentującej również Fundację PKO BP otrzymali wspaniałe prezenty.
              Fundacja PKO BP corocznie obdarza upominkami świątecznymi dzieci w całej Polsce. Dzięki staraniom Pani Dyrektor Bożeny Jankowskiej , nasi uczniowie w tym roku zostali wybrani . Były to prezenty, nie byle jakie, bo dedykowane indywidualnie do potrzeb każdego przedszkolaka i ucznia.
              Nasi podopieczni w Liście do św. Mikołaja, wyrazili swoje życzenia na najbardziej upragniony prezent. Dzięki Fundacji PKO BP , stało się to możliwe a upominki były trafione w 100 %.
              W imieniu całej społeczności szkolnej pragnę serdecznie podziękować Pani Dyrektor Bożenie Jankowskiej oraz Fundacji PKO BP za ogromne zaangażowanie, życzliwość i postawę „otwartego serca na dłoni”

Monika Kruk
              Dyrektor SOSW w Lesku

• WARSZTAT SENSORYCZNY Z MAŁYMI FORMAMI TEATRALNYMI.

• Przedszkolaki - grupa „Motylki” i grupa „Bąbelki” - uczestniczyli w niecodziennych warsztatach. Dzieci miały możliwości zapoznania się z występem teatralnym, który został zaprezentowany przez wychowanków z grupy internatowej. Zaprezentowali wiersz J. Tuwima ,,Na straganie”, do którego został przygotowany warsztat sensoryczny.

Celem wydarzenia było wprowadzenie najmłodszych w świat małych form teatralnych, które rozbudzą ciekawość poznawczą, wzmocnią poziom uwagi oraz kompetencji językowych i społecznych. Jako uzupełnienie do obejrzanego przedstawienia wprowadzone były stymulacje sensoryczne, które umożliwiły wielomodalne utrwalanie poznanych treści na występie. Zadziałały również regulująco na przetwarzanie bazowych systemów sensorycznych odnoszących się do indywidualnego profilu dziecka. Każde dziecko według własnych preferencji uczestniczyło na bazie komfortu sensorycznego w proponowanych zabawach. Uczestnicy warsztatów otrzymali dyplom oraz książeczkę ,,Na straganie” przygotowaną jako forma AAC dobudowania kompetencji  komunikacyjnych. Warsztaty przygotowały i przeprowadziły: Pani Aneta Andrychowicz-Tobiasz i Pani Agnieszka Gajo