• Pasowanie 2022!

• W dniu 22 listopada 2022r. odbyło się uroczyste Pasowanie na Ucznia i Przedszkolaka. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego Ucznia. Podczas uroczystości Uczniowie naszego Ośrodka zaprezentowali bajkę słowno - muzyczną pt. " Brzydkie Kaczątko" przedstawiającą losy małego łabędzia, który przypadkowo znalazł się na wiejskim podwórku, gdyż jego jajko zostało podrzucone do gniazda kaczki.

• PROJEKT KROKUS

• W tym roku nasz SOSW w Lesku pierwszy raz uczestniczy w Projekcie Krokus. Jego pomysłodawcami i organizatorami są Irlandzkie Towarzystwo Edukacji o Holokauście oraz Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie. Celem projektu jest zapoznanie uczniów z tematyką Holokaustu, rozbudzenie w nich świadomości niebezpieczeństw i zagrożeń wiążących się z dyskryminacją, uprzedzeniami, fanatyzmem i nietolerancją, uwrażliwienie na krzywdę drugiego człowieka. W ramach projektu otrzymaliśmy i razem z wychowankami
              grupy internatowej posadziliśmy cebulki żółtych krokusów, które zakwitają jako jedne z pierwszych kwiatów, zapowiadając nadejście wiosny. Upamiętniają one półtora miliona żydowskich dzieci i tysiące dzieci innych narodowości – ofiar II wojny światowej, które na ogół nie mają swoich mogił. Żółte krokusy mają wymiar symboliczny i są zwiastunem nadziei, budzącego się życia, przypominają światełka rozjaśniające mroki zimy lub płomyki zniczy, które zapalamy by zaświadczyć o naszej pamięci i łączności z tymi, którzy odeszli.(AG)

• Akademia inna niż wszystkie