• Słodki dzień

• W środę 24 maja uczniowie SOSW w Lesku wybrali się do "słodkiego domku" w Lesku na słodki poczęstunek. Była to nagroda za udział w szkolnym konkursie plastyczno - fotograficznym zorganizowanym w ramach Światowego Dnia Ziemi.

Fundatorem słodkiej nagrody było Stowarzyszenie "Ciepły Wiatr".(JP)

• Prace w ogrodzie

• 19 maja (piątek) w ogrodzie przy SOSW w Lesku zebrali się przedszkolaki, uczniowie i nauczyciele z Ośrodka oraz uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Władysława Andersa w Lesku z panią profesor Katarzyną Wermińską. Mimo braku słońca praca szła pełną parą. Zasadziliśmy kwiaty w skrzynkach i doniczkach, przycięliśmy krzewy. Po skończonej pracy w ogrodzie wszyscy zostali zaproszeni na pyszny poczęstunek: kawę, herbatę i rogaliki.(JP)

• Konkurs plastyczno – fotograficzny.

• W ramach Światowego Dnia Ziemi SOSW w Lesku zorganizowało szkolny konkurs plastyczno-fotograficzny. Uczniowie mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną z materiałów pochodzących z recyklingu. Dodatkowo mieli pokazać na zdjęciach jak dbają o środowisko segregując śmieciw szkole. Uczniowie wykazali się ogromną  wyobraźnią wykonując prace płaskie oraz przestrzenne. 17.05.2023 (środa) odbyło się rozstrzygnięcie konkursu, a oto jego wyniki:
              - Najmłodsza grupa:
              I miejsce ex aequo: grupa I, grupa II „Bąbelki”
              Wyróżnienie: Oliwer Polański grupa „0”
              - Szkoła Podstawowa:
              I miejsce ex aequo: klasa III, klasa VIII
              Wyróżnienie za pracę indywidualną: Malwina Pająk, Jakub Lorenc, Mateusz Wrona
              - Szkoła Przysposabiająca do Pracy:
              I miejsce ex aequo: klasa I, klasa III

• Spotkania z Polską

• Początek maja to zawsze "Spotkania z Polską". W tym roku wykorzystaliśmy nasz nowy monitor dotykowy. Ouizy, zagadki, filmy edukacyjne przyblizyły przedszkolakom oraz uczniom wspaniałą historię naszej Ojczyzny, jej symbole i piękno przyrody. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.(adm)

• Przygoda w krainie książek.

• Za nami finał VI Ogólnopolskiej Wielkiej Ligii Czytelników. Wielka Liga Czytelników to największy konkurs czytelniczy dla dzieci i młodzieży. To także ogólnopolska akcja czytania książek, w której wspólna przygoda z bohaterami literackimi, nie kończy się tuż po ostatniej stronie. Nasi uczestnicy z grupy internatowej
              wykonywali osobiste Pamiętniki Młodego Czytelnika i zdobywali sprawności czytelnicze.(AG)

• Konferencje

• Nauczyciele SOSW uczestniczą nie tylko w wielu szkoleniach, ale także w ciekawych konferencjach.

Jedną z nich była wojewódzka konferencja naukowo-metodyczna "Doradztwo zawodowe i edukacja zawodu uczniów ze spektrum autyzmu", która została zorganizowana19 kwietnia  w Zespole Szkół gastronomiczn-Hotelarskich w Iwoniczu Zdroju.

26 kwietnia część nauczycieli uczestniczyła w konferencji "AUTYZM. NIE OCENIAJ- POZNAJ", zorganizowanej w BDK. Celem konferencji było przybliżenie zagadnień diagnostycznych, pracy z rodziną i otoczeniem, wskazanie strategii pomocy i wsparcia oraz organizacji procesu nauczania w edukacji inkluzyjnej.