• Nowy podjazd dla osób niepełnosprawnych w SOSW w Lesku

• W dniu 14 czerwca 2023 r miała miejsce okoliczność oddania nowo wybudowanego  podjazdu przystosowanego dla osób niepełnosprawnych w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Lesku. Inwestycja została sfinansowana w ramach „ Programu wyrównywania różnic między regionami III” współfinansowanym przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Powiat Leski, który jest organem prowadzącym.

Nowy podjazd został wybudowany w miejsce starego, który na skutek wieloletniej eksploatacji musiał być rozebrany. Nowa inwestycja  umożliwi bezpieczną komunikację i przemieszczanie się w obrębie placówki. Jest niezbędnym elementem wyposażenia Ośrodka, który na co dzień zajmuje się edukacją i usprawnianiem osób niepełnosprawnych intelektualnie, często z niepełnosprawnościami ruchowymi. Użytkowanie podjazdu  jest nie do przecenienia. Przyczyni się w dłuższej perspektywie do rozwijania zaradności życiowej, samodzielności, kształtowania się świadomości sprawczości  naszych podopiecznych , co stanowić będzie w przyszłości o powodzeniu podejmowanych przez nich zadań .(MK)

• Życzenia wakacyjne!

BEZPIECZNE WAKACJE” – Gmina Smyków

Z okazji zakończenia roku szkolnego