• Dzień Ziemi

• 1.04.2023 w piątek przed SOSW w Lesku zaopatrzeni w rękawiczki i worki na śmieci zebrali się uczniowie wszystkich klas w ramach akcji „Sprzątanie świata” z okazji Dnia Ziemi.
              Głównym celem akcji było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Uczniowie z zaangażowaniem i z wielkim przejęciem sprzątali teren wokół szkoły. Pogoda dopisała dzięki czemu akcja przebiegła szybko i sprawnie. Czynny udział w tym przedsięwzięciu dał uczniom do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko oraz czystość otoczenia. Dziękujemy wszystkim za udział      i zaangażowanie.(JP)

• Wiosenne zabawy z elementami Weroniki Sherborne

• 17 kwietnia odbyły się zajęcia otwarte pt. „ Wiosenne zabawy z elementami Weroniki Sherborne". Młodsze dzieci pracowały w parze z nauczycielem, natomiast starsze w parze z rówieśnikiem. Celem zajęć było rozwijanie u uczniów świadomości własnego ciała oraz przestrzeni, ćwiczenie relacji z drugą osobą oraz współdziałanie w grupie. Wykorzystano również zabawy przy użyciu chusty animacyjnej co bardzo spodobało się uczniom. Zajęcia przebiegły w bardzo miłej i radosnej atmosferze. (AK, PSz)

• Turniej tenisa stołowego

• 27 marca odbył się 17 Regionalny Turniej Tenisa Stołowego w BrzozowieNasz Ośrodek reprezentowali uczniowie:Szymon Biodrowicz, Filip Zagórski, Kacper Adamiak, Julita Strzempka i Julia Ziobrowska. Nasi reprezentanci sposali się bardzo dobrze-zajęli drużynowo 5 miejsce.(MU)

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

• Kwiecień jest miesiącem  Wiedzy na Temat Autyzmu - National Autism Awareness Month. 2 kwietnia  jest  Światowym Dniem Świadomości Autyzmu.

Nasz Ośrodek włącza się w obchody organizując punkt z ulotkami w centrum miasta, do którego zapraszamy 4 kwietnia. Znak rozpoznawczy- niebieskie baloniki.

W połowie kwietnia organizujemy dla naszych uczniów Niebieskie Igrzyska.(adm)