• 29 września - Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania!

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ogłoszony przez Polską Izbę Książki po raz pierwszy  we wrześniu 2001 roku, cztery miesiące po inauguracji fundacyjnej  kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” , gdy temat głośnego czytania został dostrzeżony i nagłośniony w naszym kraju. Głośne czytanie ma działanie terapeutyczne i relaksujące. W naszym Ośrodku również zainaugurowaliśmy tego dnia codzienne głośne czytanie dzieciom m.in. w internacie. Sygnałem stała się lokomotywa, na podstawie wiersza J.Tuwima przedstawiona zarówno w formie dźwiękowej, jak i wierszowanej. Dzieci usłyszałym wiersze Juliana Tuwima, bajkę „Szewczyk Dratewka” Janiny Porazińskiej, bo data 29 września odnosi się do Jej urodzin. Sięgnęliśmy również do światowych bestsellerów, kreatywnych książek do aktywnego czytania Herve Tulleta. Wychowankom czytała pani Agnieszka.(AG)

• Wakacyjny Quiz

• W piątek, 23 września w naszym Ośrodku odbył się Quiz Wakacyjny pt. Wspomnienia z wakacji. Dzięki organizatorkom, paniom Basi, Paulinie i Asi, a także pomocy Joli, opiekunki uczniów z klasy 0,  na naszych uczniów czekały liczne atrakcje, m.in. koło fortuny, układanie puzzli z pociętych obrazków, dopasowywanie smakołyków wylosowanych w magicznym pudełku do obrazków, wyszukiwanie skarbów z wakacji w pudełku z ryżem,  labirynty obrazkowe i krzyżówki oraz nauka segregacji śmieci. Aby wziąć udział w quizie, cała klasa wykonywała wylosowane wcześniej polecenie. Mali i duzi uczniowie bawili się wyśmienicie. Nagrodą za wspólną zabawę była przepyszna szarlotka.  Wychowawcy klas aktywnie włączali się w  poszczególne zadania quizu. Zobaczcie sami, jak nasi uczniowie wspaniale rozwiązywali  zadania quizu.(JS-M)

• Już działamy!

• #LaboratoriaPrzyszłosci #LaboratoriaPrzyszłości

Od września już oficjalnie realizujemy projekt MEN -Laboratoria Przyszłości. Otrzymaliśmy 30 000 zł na zakup wyposażenia laboratorium. Zakupiono między innymi: drukarkę 3D z filamentami, wizualizer 3D, skaner 3D, aparat fotograficzny, kamerę, gogle VR, klocki konstrukcyjne, robota BEE, lunetę, stację lutowniczą, Corinth 3D- aplikację,  długopisy 3D, wyposażenie pracowni gospodarstwa domowego. Wymienione tutaj są niektóre przedmioty i  akcesoria, które służą już od zeszłego roku,  jako pomoce dydaktyczne w pracy z naszymi uczniami.(adm)

• Akcja Lidl

• Szkoła Podstawowa Nr2 Specjalna wchodząca w skład SOSW w Lesku bierze udział w akcji Lidla, polegającej na zbieraniu "Talenciaków", które mozna wymienić na nagrody dla szkoły. Zbieranie talenciaków trwa do 20 listopada. Aby otrzymać talenciaka należy dokonać zakupów za minimum 50 zł, w tym owoc lub warzywo.