• #Szkoła Pamięta 2023

• W ramach tegorocznej akcji uczniowie naszego Ośrodka wybrali sie na  leski cmentarz, na którym są pochowani żołnierze wojen światowych. Po uprządkowaniu grobów, uczcili pamięć poległych modlitwą i zapalili znicze.(adm)

• Z Aniołem Stróżem…

• 2 października obchodzony jest Dzień Aniołów Stróżów. To oficjalne święto widnieje w kalendarzu liturgicznych już od 1670 roku. Temat ten towarzyszył wychowankom internatu cały październik - w formie przekazu multimedialnego, słownego, muzycznego, rękodzielniczo-plastycznego, z wieczorną modlitwą do Anioła Stróża.

Łatwo jest zapomnieć o istnieniu aniołów z powodu zgiełku życia, a przede wszystkim przez to, że ich nie widzimy. Misją Aniołów jest towarzyszenie każdemu człowiekowi na drodze życia, dbanie o niego na ziemi, ochrona przed złem i poprowadzeniem go do nieba. Każdy z wychowanków mógł zostać anonimowym Aniołem dla swoich kolegów i koleżanek i pomagać w różny sposób z ukrycia. Pojawiły się też nowe Aniołki…(AG)

• Wszystkie dzieci zbierają ekośmieci!

• Nasza szkoła bierze udział w akcji zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt komputerowy, sprzęt gospodarstwa domowego - wszystko co jest na prąd lub na baterie np. żelazka, odkurzacze, pralki, kuchenki itp.). W ramach akcji nie zbieramy tonerów oraz świetlówek! Celem zbiórki jest wyrabianie nowych nawyków  dbania o naszą planetę. Zachęcamy dorosłych do dawania dzieciom przykładu działania ekologicznego. Zachęcamy do udziału w zbiórce, która trwa w miesiącach listopad- grudzień, a miejscem zbierania sprzętu jest nasz Ośrodek.(adm)

• Dzień Poczty Polskiej

• W środę  internatowa grupa II  wybrała się na Pocztę Polską w Lesku w celu uczczenia tego dnia i zwiększenia świadomości o znaczeniu poczty i jej działalności wśród społeczeństwa. Dzieci wykonały piękne prace plastyczne i zapoznały się z pracą na poczcie.(MM)

• Jesienne mandale

• Realizujemy w tym roku szkolnym zadania z III Edycji Ogólnopolskiego Projektu: "Uczymy się i bawimy". W październiku były to mandale. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.(EN)

• # Szkoła Pamięta 2023

• Kolejny raz bierzemy udział w akcji „Szkoła pamięta” ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Celem akcji "jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności." O podjętych działaniach i ich realizacji- wkrótce!(adm)

• Dzień Papieski

• Jan Paweł II - Cywilizacja życia to hasło XXIII Dnia Papieskiego. Podczas akademii z tej okazji wspominaliśmy świętego Papieża. Podziwialiśmy Jego troskę o każdego człowieka: dzieci, starszych chorych, cierpiących, szczególnie tych bezbronnych. Patrząc na Świętego Jana Pawła II będziemy starali się Go naśladować.(EM)
          • 250 lat Komisji Edukacji Narodowej i Pasowanie na Przedszkolaka i Ucznia

• W podniosłej atmosferze z udziałem władz powiatowych, uczciliśmy rocznicę powstania KEN. Julita przedstawiła przygotowaną przez siebie i Julkę prezentację, a przedszkolaki i grupa taneczna wykonali barwne układy taneczne. Punktem kulminacyjnym było pasowanie na Przedszkolaka i przyjęcie nowych uczniów. Uroczyste ślubowanie połączone było z otrzęsinami, które każdy nowo przyjęty zdał na  pięć!(adm)

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji  - kliknij 250-LAT-KEN.pdf

Odwiedzający naszą szkołe mogli oglądać wystawę poświęconą historii powstania Komisji Edukacji Narodowej.

• Wycieczka do Bieszczadzkiej Szkoły Rzemiosła w Uhercach Mineralnych

• 11 października klasy starsze uczestniczyły w warsztatach pieczenia proziaków i malowania na szkle. A jak to było- zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji.(adm)​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Dziekujemy Stowarzyszeniu Ciepły Wiatr za zorganizowanie wyjazdu.

• Koncertowo!

• 10 października gościliśmy pana Jacka Albina Ostrowskiego z koncertem gitarowym. Utwory klasyczne na gitarę przeplatane były opowieściami o historii instrumentu.(adm)

• A My do Fiku Miku!

• Mieliśmy okazję odwiedzić, nowe miejsce na świetna zabawę, sale zabaw FIKU-MIKU w Lesku. Miejsce sprzyjające bezpiecznej zabawie w miłej, życzliwej atmosferze. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, są atrakcje dla większych i mniejszych dzieci oraz rodziców. Bardzo dziękujemy P. Irenie i Tomaszowi Wojcieszak za miłe, ciepłe przyjęcie. Na pewno jeszcze raz Was odwiedzimy.(AG)

• #Sprzątamy dla Polski

• 4 października w ramach IV Edycji #Sprzątamy dla Polski wyposażeni w rękawiczki i worki ruszyliśmy porządkować okolice szkoły i osiedla Smolki. W akcji uczestniczyło 30 osób- uczniowie i opiekunowie. Zebralismy 5 worków śmieci segregowanych i 10 zmieszanych.