• Nowy bus szkolny dla Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego

• W grudniu 2022 r Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy otrzymał nowego busa szkolnego . Zakup nowego busa do przewozu uczniów Ośrodka był możliwy dzięki wnioskowaniu przez Dyrekcję SOSW w Lesku do PEFRONU w ramach dofinansowanie projektów – „Program wyrównywania różnic między regionami III” oraz otrzymanemu wsparciu i dofinansowaniu ze środków PEFRONU oraz Starostwa Powiatowego w Lesku. Bus został zakupiony w kwocie 170 152, 40 zł.

Bus marki Renault Trafik jest dostosowany do transportu osób niepełnosprawnych w tym na wózkach inwalidzkich i będzie służył uczniom w codziennym dowozie na zajęcia edukacyjne do Ośrodka. Bus zapewnia transport również na zajęcia sportowe ( zajęcia na basenie),zabiegi rehabilitacyjne, wyjazdy na szkolne, imprezy

plenerowe, uroczystości, konkursy, zawody sportowe, dowóz uczniów w miarę potrzeb wraz z opiekunami na badania lekarskie czy komisje lekarskie..

Nowy ,sprawny pojazd jest niezbędnym elementem wyposażenia placówki. Jego udział w codziennym życiu szkoły jest nie do przecenienia. Środowisko społeczne staje się bardziej dostępne, uczniowie poprzez możliwość przemieszczania się mogą w większym stopniu zintegrować się z środowiskiem lokalnym. Udział w życiu placówki, nie tylko poprzez realizację obowiązku szkolnego, ale również przez wymiar społeczny podnoszący jakość życia naszych podopiecznych. Bezpieczne przemieszczanie się i uczestniczenie w życiu szkoły, placówki, instytucji użyteczności publicznej wpływa pozytywnie na poziom socjalizacji i zaradności życiowej każdego ucznia. (MK)

• Dobre wiadomości w Nowym Roku

• Uczniowie klasy VIII zdobyli 1 miejsce w konkursie "Moja Miejscowość", zorganizowanym w ramach projektu "Od  archiwum społecznego do dialogu obywatelskiego" finansowanego przez Narodowy Instytut Wolnosci.

Konkurencja była silna- nadesłano 151 prac.

Pani Ani Niedzieli i uczniom: Karolinie Bańczak, Szymonowi Biodrowiczowi  Klaudii Januszczak, Dawidowi Marzyńskiemu oraz  Filipowi Zagórskiemu- GRATULUJEMY!