• Mój koszyk wielkanocny

• W dniu 26.03.2024 r. został rozstrzygnięty konkurs npt " Mój wielkanocny koszyk" . Wyłonienie zwycięscy okazało się niezwylke  trudne, ponieważ  każda z klas i oddziałów przedszkolnych przygotowała wyjątkowy, pięknie i pmysłowo wykonany  koszyk, w którym znalazły się wszystkie pokarmy, które zgodnie z tradycją poświęcamy w Wielką Sobotę. Wszyscy zostali zwycięzcami i otrzymali pamiątkowe dyplomy. Dzieci obejrzały też krótką prezentację i posłuchały wyjaśnień na temat przeżywania poszczególnych dni Triduum Paschalnego.(EM)

• Wiosenno-świąteczny plener

• Członkowie kółka fotograficznego drugiej klasy SZPdP poszukiwali śladów wiosny w szkolnym ogrodzie. Zdjęcia   uczniowie wykonywali aparatem fotograficznym  z projektu Laboratoria Pszyszłości W kwietniu zapraszamy na wystawę zorganizowaną w klasie II SZPdP.(adm)

• Przedświąteczne spacery

• W ostatnim tygodniu wychowankowie internatu zostali aktywnie wprowadzani w nastrój oczekiwania zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Przy współpracy obu grup w atmosferze ciepła i wsparcia czerpali radość ze wspólnej zabawy oraz kształtowali postawę szacunku do tradycji.(MM)

Wesołego Alleluja.

• Wizyta w LO w Lesku

• 20 marca nasi uczniowie gościli w Liceum Ogólnokształcącym w Lesku w ramach Dnia Osób z Zespołem Downa. Wspólnie uczestniczyliśmy w integracyjnych zabawach wokalano- tanecznych oraz oglądaliśmy solowy występ naszej uczennicy Oliwii Bąbel. Uczniowie kl.II LO zaprosili nas na eksperymenty chemiczne . Każdy mógł wykonać proste doświadczenia z ogólnie dostępnych produktów spożywczych i chemii gospodarczej .

Uczniowie LO przygotowali dla nas ciekawy pokaz eksperymentów chemicznych, zakończonych efektownymi reakcjami chemicznymi. Następnie odbyły się warsztaty w wykonaniu ozdób świątecznych oraz zwiedzanie obserwatorium astronomiczne. Bardzo dziękujemy za serdeczne przyjęcie nas oraz otoczenie opieką naszych uczniów.(MK)

• Dzień Kolorowej Skarpetki

• 21 marca to Światowy Dzień Zespołu Downa  i nawiązuje do dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów u osób z zespołem Downa.

Święto  obchodzone jest od 2005 roku, a jego pomysłodawcą był Stylianos E. Antonarakis – genetyk z uniwersytetu w Genewie. Na całym świecie odbywają się imprezy, których celem jest  zwiększanie świadomości ludzi, propagowanie praw osób z zespołem Downa.

I my świętujemy, a jak zobaczcie sami.(adm)

• "Sam robię sos do jajka"

• 15 marca nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach kulinarnych przygotowanych przez III klasę SPdP.  Jak przygotować jajko i jak przyrządzić sos - to już dla nich nie tajemnica.(adm)

• Warsztaty z Panem Ugo

• 12 marca w Ośrodku  zorganizowane zostały warsztay pieczenia pizzy. O historii tego niezwykłego "placka" opowiadał Pan Ugo- pochodzący z ojczyzny pizzy, czyli z Włoch, pokazując poszczególne etapy przygotowania ciasta, a co potem się działo - to w naszej relacji!

Panu Ugo i jego żonie Małgorzacie -serdecznie dziękujemy za wspaniałą atmosferę i pokaz pieczenia pizzy! (adm)